کوگانا

رد ادعای نقش گروه‌های خونی در ابتلا به عفونت کووید ۱۹ - کوگانا

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که گروه خونی شخص هیچ تاثیری در خطر ابتلا به کووید ۱۹ شدید یا بستری شدن در بیمارستان به دلیل عفونت ندارد.

به گزارش Science Times؛ مطالعات قبل حاکی از آن بود که افراد با گروه خونی A بیشتر از دیگران در معرض عفونت کووید ۱۹ هستند در حالی که افراد با گروه خونی O، مصونیت بیشتری در برابر این عفونت دارند.

رد ادعای نقش گروه‌های خونی در ابتلا به عفونت کووید ۱۹
رد ادعای نقش گروه‌های خونی در ابتلا به عفونت کووید ۱۹

این در حالی است که دانشمندان مرکز امنیت سلامت دانشگاه جان‌هاپکینز در آمریکا، برای رد یا تایید این ادعا، سوابق بهداشتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر را از مارس تا نوامبر ۲۰۲۰ در سه ایالت یوتا، آیداهو و نوادا بررسی کردند و متوجه شدند که هیچ ارتباطی بین نوع گروه خونی و خطر ابتلا به نوع شدید کووید ۱۹ و یا بستری و مرگ در اثر آن وجود ندارد. از بین کسانی که در این تجزیه و تحلیل حضور داشتند، تقریباً ۱۱ هزار و ۵۰۰ مورد دارای تست مثبت ویروس کرونا بودند، در حالی که بقیه تست‌های منفی داشتند.

گروه خونی فرد توسط DNA او تعیین می‌شود و بر اساس نسخه‌های ژن‌هایی است که فرد از والدین خود به ارث برده است. شیوع گروه‌های خونی از نظر جغرافیایی و قومی متفاوت است.

محققان به تعدادی از عوامل اشاره می‌کنند که می‌توانند خطر ابتلا به نوع شدید کووید ۱۹ و بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان را افزایش دهد از جمله جنسیت (مرد بودن) و سن.

بازدید : - بار دسته بندی : بهداشت و سلامت تاريخ : 24 می 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها