کوگانا

۱۴ توصیه ارزشمند استیو جابز به کار آفرینان - کوگانا

استیو جابز ، با وجود این که در سال ۲۰۱۱ درگذشت ، همچنان یکی از پررنگ ترین افراد در تاریخ معاصر است. او چندین شرکت را رهبری کرد ، به ویژه اپل ، که انقلابی در رایانه های شخصی ، ارتباطات و صنایع موسیقی و فیلم ایجاد کرد.

علاوه بر این او در سخنرانی و مهارت ارتباطات مدیری درجه یک بود ، کافی است جستجو کنید استیو جابز و لیسا بلند بالایی از سخنرانی ها و مصاحبه های او را ببینید.

البته نقل قول های او همه جا وجود دارد. بنابراین در این مطلب به طور خاص به دنبال نقل قول هایی هستیم که می توانند برای کارآفرینان الهام بخش و به آنها مشاوره دهند. ما همچنین نقل قول هایی را بیان می کنیم که ممکن است شهرت چندانی نداشته باشد ، مانند آنچه در سال جاری توسط مدیرعامل پپسی ، ایندرا نووی ، ارائه شد.

شاید انتقادی بر این گونه نقل قول ها وارد بشود که “همه افراد که نمی توانند مثل استیو جابز باشند” اما مهم نیست که کسب و کار شما چیست شاید شما یک فروشگاه کاپ کیک یا یک سایت بازاریابی داشته باشید این دلیل نمی شود که ما نتوانیم از این نقل قول ها در شغل خودمان استفاده کنیم.

۱۴ توصیه ارزشمند استیو جابز به کار آفرینان

۱- دزد دریایی بودن بیشتر از عضویت در نیروی دریایی سرگرم کننده است.

آیا نقل قول خلاصه تر و الهام بخش تری از این برای کارآفرینان وجود دارد؟کسب و کارهای کوچک باید این شعار را سرلوحه خود قرار بدهند.هرکسی که خودش راه بیفتد لذت ایجاد یک تجارت را می داند.ایجاد یک تجارت موفق دشوار است ؛ اما کارآفرینان می دانند که با وجود مشکلات زیاد سرگرم کننده تر از کارمند بودن در یک اداره یا شرکت دیگر است.

۲-مدل تجارت من بیتلز است. آنها چهار پسر بسیار با استعداد بودند که گرایش های منفی یکدیگر را کنترل می کردند. آنها یکدیگر را متعادل کردند. کل بهتر از جز است.

در سال ۲۰۰۳ ، جابز در مورد ایجاد Pixar و اینکه “کارهای بزرگ” فقط توسط یک شخص انجام نمی شود ۶۰ دقیقه صحبت کرد. همانطور که تاریخ گاهی اوقات داستان “نبوغ تنها” را در مورد موفقیت های بزرگ مطرح می کند ، جابز به درستی به این حقیقت ضربه می زند که یک تیم برای تحقق امور نیاز دارد.

برای هر کارآفرین ، پیام واضح است: مانند بیتلز باشید. خودتان را با افراد با استعداد محاصره کنید – هر یک از افراد با استعداد به روش دیگری ، اما به خوبی با هم هماهنگ می شوند. این بنیادی است که می توانید بر اساس آن عظمت تجاری خودتان را ایجاد کنید.

۳-اگر طراحی برای شما مهم است ، باید به شما گزارش دهد.

در یک جمله ، جابز به یک حقیقت در مورد اداره یک کسب و کار ضربه زد.اگر می خواهید از یک منطقه خاص در کسب و کارتان تغییر یا نوآوری مشاهده کنید ، پس از آنها با قدرت حمایت کنید.

و آنها همچنین باید بدانند که مدیر عامل مستقیماً ایده هایشان را بدون هیچ واسطه ای مرور می کند .

۴-“اگر واقعاً به شدت نسبت به کاری احساس مسئولیت می کنید ، اگر کاری را که مردم انجام می دهند دوست ندارید آن چیزها را دور بریزید ، زیرا مردم باید بدانند که شما به شدت نسبت به آن احساس مسئولیت می کنید. “

مدیرعامل پپسی ، ایندرا نویی نیز در هنگام مصاحبه ای در سال ۲۰۱۶ این گوهر کوچک را فاش کرد – توصیه دیگری که جابز در مورد اداره یک شرکت به او داده بود.اما همانطور که نویی فاش کرد ، داشتن واکنش های شدید “بسیار موثر” است ، اگر فقط فریاد بزنید و کمی میز را بکوبید ، و بگویید “این اشتیاق من به کاری است که انجام می دهم.” اگر برای او و جابز مفید باشد ، ممکن است برای شما مفید باشد.

۵-“واقعاً واضح است که با ارزش ترین منبع ما زمان است.”

چه کسی به زمان فکر نمی کند؟ استیون هاوکینگ کتاب مشهوری در این باره نوشت. پینک فلوید یک آهنگ کامل را به ماهیت زودگذر آن اختصاص داد. برای یک کارآفرین این سوال وجود دارد که “من کجا و چطور وقت خود را صرف می کنم؟” چگونگی و مکان گذران وقت در کسب و کار خود گویای مسیری است که می روید. زمان فقط به یک طرف -به پیش – حرکت می کند.

۶-“هنگامی که یک واقعیت ساده را کشف کنید ، زندگی می تواند بسیار گسترده تر شود: همه چیز در اطراف شما که شما آن را زندگی می نامید ، توسط افرادی ساخته شده است که باهوشتر از شما نبودند. می توانید آن را تغییر دهید ، می توانید روی آن تأثیر بگذارید ، می توانید چیزهای شخصی خود را بسازید که دیگران می توانند از آن استفاده کنند.

جابز در مورد چگونگی تربیت شدن همه برای پذیرش زندگی همانطور که به آنها تحویل داده شده است صحبت کرد. او مردم را به چالش کشید تا به اطراف نگاه کنند و آن را تغییر دهند ، زیرا چرا چیزی را که مدتها قبل ازشما توسط دیگران اختراع شده را قبول می کنید؟

همین را می توان در مورد کارآفرین باهوش هم گفت. هیچ چیزی مانند گفتن “ما همیشه این کار را انجام داده ایم” یک سازمان را عقب نمی اندازد. راه بهتر شامل تصمیم گیری در مورد خود بهترین راه و سپس انتخاب آن است ، و شرکت شما را به موفقیت بیشترمی رساند.

۷-“وظیفه من این نیست که کارها را برای کارمندانم آسان کنم. کار من این است که آنها را بهتر کنم. “

جابز دارای روحیه سختگیر در کار بود .اینکه یک کارآفرین تا چه اندازه در این مسیر پیش می رود ، مسئله ای انتخابی است – مطمئناً شما نمی خواهید فردی غیر منطقی شوید.، برخی از رهبران مشاغل کوچک می خواهند از راه دیگر رفته و سعی کنند اول دوست باشند و دوم کارفرما.

او همچنین به صراحت گفت که وظیفه او جمع کردن افراد مناسب در بخشهای مختلف سازمان ، پاک کردن هرگونه مانع از سر راه آنها و دستیابی به موفقیت در پروژه های بزرگ است.

۸- “طی ۳۳ سال گذشته ، من هر روز صبح به آینه نگاه می کردم و از خودم می پرسیدم:” اگر امروز آخرین روز زندگی من بود ، آیا می خواستم کاری را که امروز می خواهم انجام دهم ، انجام دهم؟ ” و هر وقت جواب برای روزهای متوالی منفی باشد ، می دانم که باید چیزی را تغییر دهم. “

این نقل قول ، از سخنرانی مشهور جابز در سال ۲۰۰۵ در دانشگاه استنفورد ، از جمله سخنرانی های پر استناد وی است. بدیهی است که این امر از ضرورت تغییر و شناخت زمان وقوع آن صحبت می کند. اگر شما یک کارآفرین هستید یا آرزو دارید که یکی شوید ، این نقل قول مربوط به لحظه ای است تصمیم گرفتید دنیای امن کارمندی را ترک کنید

۹-“وقت شما محدود است ، پس آن را برای زندگی در زندگی شخص دیگری هدر ندهید.”

در سخنرانی آغاز سال ۲۰۰۵ در استنفورد ، جابز مدت طولانی راجع به مرگ صحبت کرد. نه به روشی بیمارگونه ، بلکه به عنوان روشی برای ایجاد انگیزه در دانش آموزان به سمت پیشرفت به دلیل زمان محدودی که همه ما در اختیار داریم.

برای یک کارآفرین یادآوری خوبی است که وقت خود را به دنبال دیگران نروید. تکالیف خود را انجام دهید ، مسیر خود را مشخص کنید ، کارهایی را انجام دهید که برای موفقیت شخصی و شغلی شما بهترین باشد. و به خاطر داشته باشید که اگرچه گاهی اوقات به نظر می رسد که شما تمام وقت جهان را دارید ، اما جابز درست گفت که زمان محدود ما می تواند انگیزه خوبی ایجاد کند.

۱۰-“گاهی زندگی با آجر به سر تو می زند. ایمان خود را از دست ندهید. “

جابز این را در رابطه با اخراج خود از اپل گفت. همانطور که تجربه های بد حرفه ای می گذرد ، هیچ چیز بدتر از این نیست که توسط شرکتی که شما تأسیس کرده اید کنار گذاشته شوید. گرچه امیدوارم این اتفاق هرگز برای شما نیفتد ، اما اداره کسب وکار شما هنوز هم می تواند شکست های سختی را به همراه داشته باشد.

وی پس از ترک اپل ، NeXT و Pixar را تأسیس کرد. مورد اول بعداً برای بازگشت خود به اپل استفاده شد. دومی در فیلم های انیمیشن رایانه ای کار پیشگامانه و بسیار موفقیت آمیزی را انجام داد. تجربه او نشان می دهد که وقتی همه چیز از هم می پاشد ، فرصتی برای شروع دوباره است. جابز گفت : “این داروی بد مزه ای بود ، اما حدس می زنم بیمار به آن احتیاج داشت.”

۱۱-برای اثبات اهمیت کارهایی که انجام می دهید لازم نیست دنیا را عوض کنید.

همه کارهایی که شما انجام می دهید نباید لحظه ای پیشگام در صنعت شما و یا حتی تاریخچه شرکت شما باشد. اما نوآوری مداوم و یک استراتژی آینده نگر مهم باقی می ماند ، حتی اگر نتایج به طور بنیادی جهان را تغییر ندهد.

۱۲-“من فکر می کنم اگر کاری انجام می دهید که خیلی خوب به نظر می رسد ، پس باید کار شگفت انگیز دیگری انجام دهید نه اینکه خیلی طولانی روی آن کار کنید. فقط بفهمید چه اتفاقی می افتد.”

جابز این ایده را در مورد ایده “آرامش خود را حفظ نکنید” طی یک گفتگو در سال ۲۰۰۶ با NBC در افتتاحیه فروشگاه اپل در مرکز شهر منهتن بیان کرد. برای کارآفرین ، این خصوصاً مهم است. هنگامی که از آن مبارزات اولیه عبور کردید و موفقیت را تجربه کردید ، وقت آن نیست که “خیلی طولانی روی آن کار کنید”. همیشه به مرحله بعدی و اینکه چگونه می توانید تجارت خود را به سطح بالاتری ارتقا دهید فکر کنید. موفقیت به معنای رسیدن شما نیست. این فرصتی است که حرکت بعدی خود را از یک پایه محکم تر نسبت به مکانی که شروع کرده اید آغاز کنید.

۱۳-“من متقاعد شده ام که حدود نیمی از آنچه کارآفرینان موفق را از افراد غیر موفق جدا می کند پشتکار محض است.”

جابز این را طی مصاحبه ای در سال ۱۹۹۵ برای یک پروژه تاریخ شفاهی که توسط بنیاد جوایز فناوری اطلاعات Computerworld انجام شد ، گفت. وی خاطرنشان کرد که اکثر مردم پس از شروع کار به دلیل دشواری ها منصرف می شوند. وی گفت ، اشتیاق و ایده ای که شما به شدت نسبت به آن احساس مسئولیت می کنید، مهم است. اما آنچه می تواند افراد موفق را از کسانی که شکست می خورند جدا کند ، صرفاً ادامه مسیر است

۱۴-“گرسنه و نادان بمانید”

این بیانیه اختتامیه جابز درآغاز سال تحصیلی ۲۰۰۵ در استنفورد است و ما در اینجا نیز از آن به عنوان بیانیه پایانی استفاده می کنیم. این نقل قول از آخرین شماره “کاتالوگ کل زمین” بود که در دهه ۱۹۷۰ منتشر شد. گرسنه ماندن مشخص است.

اما “نادان بمانید”؟ به نظر می رسد منظور چابز این بوده است که کسانی که می خواهند رهبری کنند باید همیشه رویای بزرگی داشته باشند. شکست بخشی از زندگی و تجارت است ، اما ترس از آن نباید شما را از تلاش سخت برای رسیدن به هر هدفی که برای خود تعیین کرده اید باز دارد ، هر چقدر که برخی آنرا “احمقانه” بدانند.

این احتمال وجود دارد که شما در حال حاضر چیزی در اتاق داشته باشید که جابز و تیم او در ایجاد آن کمک کرده باشند و احتمالاً چیزی است که حتی ۲۰ سال پیش وجود نداشته است. و همه آنها با نادان بودن افراد گرسنه شروع شده است.

منبع وب سایت نقشه کسب و کار

بازدید : - بار دسته بندی : کسب و کار و موفقیت تاريخ : 24 می 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها